DCSIMG

Football fixtures

editorial image

editorial image

Here’s guide to today’s football fixtures for competitions involving teams from East Antrim (Saturday, February 16).

Championship 1: Carrick Rangers v Loughgall, Warrenpoint Town v Ards.

Championship 2: Chimney Corner v Sport & Leisure Swifts, Glebe Rangers v Annagh United, Killymoon Rangers v Ballyclare Comrades, Knockbreda Armagh City, Portstewart v Moyola Park, Wakehurst v PSNI.

Amateur League

Premier Division: Larne Tech OB v Dunmurry Rec, Islandmagee v Shankill United, Comber Rec v Albert Foundry, Malachians v Ardglass, Killyleagh YC v Nortel, Newington YC v Kilmore Rec.

Division 1A: East Belfast v Orangefield OB, UUJ v Crumlin United, Crumlin Star v Grove United, Drumaness Mills v Rosario YC, Barn United v Downpatrick.

Division 1B: Newcastle v Lisburn Rangers, Bloomfield v Ballynahinch United, Saintfield United v Rathfern Rangers, Ballywalter Rec v Dunmurry YM, Bangor Rangers v Rathfriland Rangers, Sirocco Works v Holywood.Division 1C: 1st Bangor OB v Donard Hospital, Bryansburn Rangers v Bangor Amateurs, Mossley v 18th Newtownabbey, Iveagh United v Shorts, St Patrick’s YM v Groomsport, Newington Rangers v Kilroot Rec.

Ballymena and Provincial League

Intermediate Division: Carniny Amateurs v Newtowne, Clough Rangers Athletic v Brantwood.

Junior One: Cookstown Olympic v Ballymoney Utd Res, Desertmartin Swifts v Killymoon Rangers Res, Mallusk Athletic v Ballyclare Com Res, Glebe Rangers Res v 3rd Ballyclare Old Boys.

Junior Two: Ballyclare North End v Ballynure Old Boys ‘B’, Red Star v 1st Mossley.

Junior Three: Ballysillan Swifts v Encore FC, FC Ballynure Res v York Road Loughside ‘B’, FC Whiteabbey v Carrickfergus YC, 14th Newtownabbey v Carnlough Swifts, AFC Carrick v Remo FC.

Crawford Cup: Round Three - FC Ballynure v Cookstown RBL; Round Four - Raceview v Desertmartin, York Road Loughside ‘A’ v Dunloy.

Canada Trophy: Round 2 - Sport& Leisure Swifts Res v Carnmoney FC, 1st Carrickfergus OB v Magherafelt S Blues Res, Carniny Amateurs II v Antrim Rovers, Larne Olympic v Moyola Park Olympic, Rathcoole FC v Tobermore Utd Res.

 
 
 

Back to the top of the page