DCSIMG

Football fixtures

editorial image

editorial image

Football fixtures for Leagues and competitions featuring East Anrtim sides for Saturday, December 15:

Championship 1

Larne v Warrenpoint Town.

Championship 2

Lurgan Celtic v Knockbreda; PSNI v Annagh United; Wakehurst v Ballyclare Comrades.

Northern Amateur League

Premier Division: Comber Rec v Ards Rangers; Albert Foundry v Dunmurry Rec; Nortel v Islandmagee; Ardglass v Newington YC; Shankill United v Malachians.

Division 1A: Grove United v Crumlin United; Barn United v Derriaghy CC; Orangefield OB v Wellington Rec; Rosario YC v UUJ; Downpatrick v Crumlin Star.

Division 1B: Bloomfield v Downshire YM; Rathfriland Rangers v Immaculata; Rathfern Rangers v Lisburn Rangers; Sirocco Wks v Newcastle; Ballynahinch United v Bangor Rangers; Ballywalter Rec. v Saintfield United.

Division 1C: Shorts FC v Iveagh United; St Patrick’s YM v 18th Newtownabbey; Newington Rangers v Groomsport; Bryansburn Rangers v Donard Hospital; Dromore Amateurs v 1st Bangor Old Boys.

Clarence Cup Round 1 (1;30pm): Queen’s Grads. v Donaghadee; Larne Tech O.B. v Holywood; Suffolk v Dromara Village

Ballymena and Provincial League

Intermediate Division: Ballynure Old Boys v Brantwood; Newtowne v FC Ballynure.

Junior Division One: Ballyclare Com Res v Glebe Rangers Res; Desertmartin Swifts v Killymoon Rangers Res; Magherafelt Sky Blues Res v Cookstown Olympic; Mallusk Athletic v Larne Olympic; Tobermore Utd Res v Ballymoney Utd Res; 3rd Ballyclare Old Boys v Antrim Rovers.

Junior Division Two: FC Larne v Woodlands; Red Star v Ballyclare North End; York Road Loughside ‘A’ v Moyola Park Olympic; Castle Star v Ballynure Old Boys ‘B’; 1st Mossley YM v Wakehurst Strollers.

Junior Division Three: Ballysillan Swifts v Sport & Leisure Res; Carrickfergus YC v FC Whiteabbey; Cookstown RBL v 14th Newtownabbey; Encore FC v York Road Loughside ‘B’; FC Ballynure Res v AFC Carrick; Rathcoole FC v Carnlough Swifts; Remo FC v 1st Carrickfergus OB.

 
 
 

Back to the top of the page